فروش انواع نهال مرکبات و لیمو ترش

این مرکز به طور اختصاصی در خصوص پرورش و فروش انواع نهال لیمو ترش و سایر مرکبات فعالیت مستمر دارد. بخش عمده نهالهای عرضه شده مساعد جهت کاشت مناطق گرمسیری جنوبی است.
احداث باغ مرکبات گزینه مناسبی است برای افرادی که در مناطق گرمسیری قصد احداث باغ دارند. شرایط آب و هوایی گزینه اول برای پرورش مرکبات می باشد و سایر گزینه های اساسی دیگر مثل داشتن آب شیرین، خاک سبک و رسیدگی مناسب در کنار آن مهم است.
وقتی هوای یک منطقه مساعد ولی از لحاظ خاک و آب برای پرورش نهال مرکبات مساعد نباشد چیکار باید کرد؟ معمولا در همچین شرایطی باید برای بستر سازی و زیر پای درخت حتما خاکریزی کرد. معمولا کار بستر سازی را در اینطور شرایطی به دو صورت انجام کی دهند، به شکل گوده برداری و عمقی یا به شکل خاک ریزی و سطحی. در روش گوده برداری به وسیله بیل میکانیکی گودالی به عمق حدودا 80 سانتی متر و قطر حدودا 120 سانتی متر حفر کرده و آن را با ماسه شسته شده و سرند شده پر می کنند تا اینکه 40 الی 50 سانتی متر حالت پشته ای از سطح زمین بالاتر باشد سپس نهال در وسط آن کاشته می شود.

در روش خاکریزی اگر به شکل ماشینی یا سطحی برای کرسی سازی هر نهال اندازه یک ماشین ماسه یا خاک سبک ریخته شود سپس آن را پهن کرد تا به ارتفال حدودا 50 سانتی متر از سطح زمین برسد و نهال مرکبات را وسط آن کاشت، این عمل باعث می شود درخت تا سالیان سال زیر پا داشته باشد و رشد ریشه در نتیجه رشد درخت و ثمر دهی آن عالی شود.
نهال مرکبات
بهینه سازی خاک امر مهمی برای بهبود رشد و ثمر دهی نهال است.نهال مرکبات به خصوص لیمو ترش نیاز به آب شیرین با ای سی پایین هست در شرایط ژی که ای سی آب بالا هست و یا به اصطلاح آب شور است یا به شکل مخزنی آب مورد نیاز را باید تامین نمود.
برگرفته از سایت www.icitrus.ir

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما