فروش بهترین رقم نهال لیمو خارکل

نهال لیمو ترش خار کوتاه پیوندی یا به اصطلاح لیمو خارکل به صورت پیوندی اصلاح شده با بهترین ذات و رقم به فروش عمده می رسد.

پیوند و ذات نهال لیمو خارکل حدود 13 الی 14 سال است که وارد ایران شده است و در کشور بخصوص در نهالستان های ما توسط نهالکاران مجرب در حال پرورش و تکثیر است. این نوع لیمو ترش بصورت پیوندی و بر پایه لیمو پرورش داده می شود. نهال لیمو ترش خارکل یا خارکوتاه به صورت خوشه ای ثمر می دهد و لیمو ترش آن به دو شکل پوست زبر یا کاجی و پوست صاف می باشد. از لحاظ اقتصادی نوع پوست صاف آن مقرون به صرفه است.

نهال های لیمو خارکل این مرکز از نوع پوست صاف است و به صورت تضمینی با ذات سالم به باغداران و افرادی که قصد احداث باغ دارند عرضه می گردد. این نهال یک سال بعد از کاشت گل و نشون اول خود را می کنند و دو سال بعد از کاشت قابل برداشت هستند. اگر گل و شکوفه اول این نهال با دست چیده شود جهت مقاومت و باردهی سال بعد درخت بسیار مفید خواهد بود.
در کنار کاشت نهال با ذات خوب،رسیدگی خوب، داشتن آب شیرین، خاک سبک و مساعد می توان 300 الی 350 کیلو از درخت لیمو خارکل برداشت نمود.
لیمو ترش خارکل خو شه ای

بسیاری از باغداران و متقاضیان از ما می پرسند که این درخت چقدر عمر مفید دارد؟ با توجه به اینکه نهال لیمو ترش خارکل یا خوشه ای خار کوتاه حدودا 14 سال است که در ایران بخصوص مناطق جنوبی کشت می شود بنابراین اطلاع دقیقی از عمر مفید این درخت در دست نیست. ولی آن چیز که مسلم هست درخت 13 الی 14 ساله آن خیلی عالی در حال ثمر دادن است. اگر قرار بود که عمر این درخت کوتاه باشد الان باید ثمر نمیدادند یا کم ثمر می شدند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما