فروش نهال لیمو ترش پر ثمر

نهال لیمو ترش پرثمر را از کجا می توانید تهیه کنید؟ نهالستان های وابسته به این مرکز بهترین ارقام نهال لیمو ترش مثمر را جهت فروش عمده پرورش می دهند و جهت کاشت و احداث باغ در اختیار باغداران قرار می دهند.

لیمو ترش از مهمترین گونه های مرکبات است که با توجه به مصارف بالای آن و بازار فروش خوب مورد استقبال و توجه زیادی برای کاشت قرار گرفته است. لیمو ترش انواع مختلفی دارد و به چند گونه تقسیم می شود که در جنوب بیشتر این ارقام شامل: لیمو ترش محلی شیرازی یا آبگیری، لیمو ترش خارگی یا سنگی، لیمو ترش خارکوتاه خوشه ای یا خارکل، پرشین لایم یا مصری و چهار فصل است. در این میان به جز رقم محلی که  به هر دو صورت لیمو ترش محلی پیوندی و غیر پیوندی تکثیر می شود، سایر گونه هایی که نام برده شد فقط به صورت پیوندی و اصلاح شده تکثیر و پرورش داده می شوند.

نهال لیمو ترش

تفاوت نهال لیمو ترش پیوندی با لیمو ترش غیر پیوندی

بسیاری از مشتریان در خصوص تفاوت گونه محلی غیر پیوندی با نوع های پیوندی می شوند. تفاوت این دو نوع مربوط به دو نکته اساسی آنها در خصوص، زماندهی ثمر، مقاومت و میزان ثمر دهی درختان می شود. درختانی که به صورت پیوندی هستند از دو سال بعد از کاشت ثمر می دهند ولی لیمو ترش محلی سه تا چهار سال بعد از کاشت ثمر دهیشون شروع میشه. رقم های پیوندی از لحاظ ثمر دهی و مقاومتشان در برابر آفت، گرما و سرما دو برابر رقم غیر پیوندی است.

 

نهال لیمو ترش
بهترین رقم نهال لیمو ترش کجا پرورش داده می شود؟

شهرستان جهرم واقع در استان فارس یکی از لحاظ داشتن باغات لیمو ترش و نهالستان های مرکبات یکی از قطب های مطرح در زمینه تولید لیمو ترش و نهال های مختلف مرکبات و لیمو ترش در کشور است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما