فروش نهال مرکبات و روش کاشت آن

نهال مرکبات جهت فروش عمده در نهالستان این مرکز به صورت پیوندی و غیر پیوندی پرورش داده می شود؛ در کنار خرید می توانید از مشاوره این مرکز در خصوص روش و شرایط کاشت نهال مرکبات و لیمو ترش بهره ببرید.

نهال های مرکبات این نهالستان مخصوص کاشت در آب و هوای گرمسیری به خصوص نواحی جنوب کشور است. بر اساس سابقه کاری و باغدارانی که از نهالهای این نهالستان جهت احداث باغهای خود بهره برده اند، استان های فارس، هرمزگان، کهکلویه و بویر احمد، ایلام، سیستان و بلوچستان، خوزستان، بوشهر و کرمان بیشترین شرایط آب و هوایی جهت کاشت نهال های مرکبات به خصوص نهال لیمو ترش این منطقه را دارا بوده اند.

نهال مرکبات

شرایط کاشت نهال مرکبات

  • آب و هوای گرمسیری خشک یا گرمسیری مرطوب مدیترانه ای:  در استان هایی که ذکر شد استان فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان، گچساران و دهدشت در کهکلویه و… آب و هوای گرم و خشک دارند، استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان آب و هوای گرم و مرطوب مدیترانه ای داراندکه آب و هوایی مناسب برای این نوع نهالها می باشد.
  • آب شیرین با ای سی پایین: آبهای زیر زمینی، آب رودخانه و رودهای شیرین بهترین آب برای آبیاری درختان مرکبات است در صورت نداشتن آب شیرین باید از استخر یا مخزن آب شیرین استفاده نمود.
  • خاک ماسه ای و سبک یا ترکیبی از ماسه شسته شده کف رودخانه با خاک زمین مورد نظر: رشد ریشه، نفوذ آب، تزریق سم و کود در خاکهای ماسه ای و سبک بهتر انجام می گیرد و در نتیجه درخت بهتر رشد می کند.
  • رسیدگی مناسب در خصوص آبیاری، سم پاشی و کود دهی مناسب هر فصل: سالانه در فصل پاییز و سرما باید کود حیوانی بخصوص از نوع گوسفندی پوسیده و در فصل گرما از فروردین به بعد کود های تقویتی مانند کود آهن استفاده کرد.
1

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما