مهمترین رقم های نهال لیمو ترش جهت کاشت

مهمترین نهالهای لیمو ترش جهت کاشت کدامند؟ همواره باغداران یا افرادی که قصد احداث باغ دارند از ما می خواهند که مهمترین و پرثمرترین ارقام نهال لیمو ترش را به آنها معرفی کنیم.

نهال لیمو ترش بنا به نوع محصول و نوع ذات به چند رقم تقسیم می شود؛ مهمترین رقم های نهال لیمو ترش شامل: لیمو ترش محلی جهرم یا محلی معمولی، لیمو ترش محلی پیوندی خاربلند، لیمو ترش پیوندی خارکوتاه یا خارکل خوشه ای، لیمو ترش پرشین لاین یا مصری، لیمو ترش خارگی، لیسبون یا سنگی و لیمو ترش چهارفصل است.

به جز لیمو ترش محلی معمولی که غیرپیوندی و بذری هست بقیه نهالها به صورت پیوندی و اصلاح شده است. تمام این ارقام از لیموترش ها که معرفی شد دارای ذات خوب هستند و بنا به نوع خواسته باغدار و آب و هوای منطقه کشت شده مثمر هستند.

نهال لیمو ترش

بنا به نظر بنده اگر صرفه اقتصادی خود را در نظر داشته باشید می توانید از نوع های پیوندی به خصوص نوع محلی خاربلند، خارکل خوشه ای، و خارگی را در مرحله نخست انتخاب خود جهت کاشت قرار دهید.

از دلایل این مدعا می توان به این نکته اشاره کرد نهال پیوندی زود بازده است یعنی دو سال بعد از کاشت ثمر می دهند و از طرفی به دلیل اینکه پیوندی و اصلاح شده هستند در برابر سرما، گرما و آفت مقاوم تر نیز هستند.
لیمو ترش پرشین لایم از جمله لیمو های پیوندی است که دارای میوه ای بدون هسته، آبدار، درشت و بدون هسته می باشد. حدودا 15 ماه بعد از کاشت ثمر آن شروع می شود. عمر مفید ثمردهی این درخت 8 تا 10 سال است.
جهت هر نوع مشاوره جهت کاشت و یا فروش می توانید با خانم اعظم حیدری مدیریت فروش نهالستان تماس بگیرید تا اطلاعات لازم را جهت کاشت و خرید به شما بدهند.

4

  1. سلام و احترام
    سپاس از توضیحات خوب شما.

    با توجه به اینکه من در استان بوشهر و شهر برازجان ساکن هستم. باید چه درخت لیموترش بکارم که زود به محصول بنشیند. گرمای شهر برازجان در تابستان گرم و خشک است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما